Blog Single

Bornova Belediyespor:88 Mamak Belediyespor:90

Türkiye Basketbol Ligi 20.haftasında BAsketbol A takımımız Altındağ ATATÜRK Spor Kompleksinde Mamak Belediyesini konuk etti.

Karşılaşmaya Carlos Medlock,Mert Gizir,Ege Yaşar,Mustafa Erdoğan ve Kalif Young ilk beşi ile başlayan ekibimiz Kalif Young ile pota altında etkili olurken 9-9 geçilen ilk 5 dakika sonrasında arka arkaya 4 üçlük isabeti bulan Bornovamız farkı açtı ve çeyreği 23-16 önde noktaladı.

ikinci çeyreğe de yayın gerisinden yüzdeli oyununu Mert'le sürdüren takımımız kalan dakikalarda farklı üstünlüğünü korumaya devam eden ekibimiz çeyreği 50-34 önde bitirdi. 

Üçüncü çeyreğe farkın etkisiyle daha sakin oyunla başlayan Bornovamız üçüncü çeyreğin son bölümünde çekişmeli gittiği periyotta 65-64 üstünlükle son periyoda geçildi. 

Son çeyreğe 7-1 ile başlayan Mamak Belediyesi öne geçti. Ata Kahraman ile bu dakikalarda etkili olan takımımız, Carlos Medlock ve Ege'nin de verdiği skor katkılarıyla mücadelesini sürdürdü. Son bölümü taktik faullerle geçen karşılaşmada Mamak Belediyesi üstünlüğü bırakmadı ve 90-88 sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Takımımız adına öne çıkanlar ise şöyle oluştu : Carlos Medlock 31 sayı, Ata Kahraman 20 sayı, Ege Yaşar 10 sayı,8 ribaund

Share this Post:

Galeri

Bornova Belediyespor:88 Mamak Belediyespor:90 Bornova Belediyespor:88 Mamak Belediyespor:90 Bornova Belediyespor:88 Mamak Belediyespor:90