Blog Single

Konyaspor Basketbol:71 Bornova Belediyespor:46

Türkiye Basketbol Liginde mücadele eden Basketbol A takımımız 11.hafta erteleme maçında Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol'a konuk oldu.Selçuklu Belediyesi Spor Salonunda oynanan maçı ekibimiz 71-46 mağlup oldu.

Müsabakaya Medock-Mert Gizir-Young-Mustafa-Ege ilk beşi ile başlayan takımımız Düşük skorlu başlayan karşılaşmada Bornova, Mert ve Young ikilisinden sayılar buldu. Pota altı hakimiyeti daha fazla olan Konya, yakaladığı seriyle üstünlüğü aldı ve çeyreği 15-10 önde tamamladı.

İkinci çeyrek 30-23 Konyaspor üstünlüğüyle geçildi.İlk yarıda ekibimiz üç sayı çizgisinden 1/14 isabet bulurken, Konya'da 5/16 isabet yakaladı.

Üçüncü çeyrek dengede başlarken 49-34 Konyaspor üstünlüğüyle tamamlandı.

Dördüncü çeyrekte ise takımımız istediği tempoyu yakalayamadı ve  karşılaşmadan 71-46 mağlubiyetle ayrıldı.

Takımımızda öne çıkanlar : Kalif Young 12 sayı-6 ribaund, Carlos Medlock 9 sayı-4 ribaund-5 asist, Mert Gizir 9 sayı-3 ribaund

Antrenörümüz Faruk BEŞOK : "Bize yakışmadı." dedi.

Maçı kazanmaları halinde ilk yarıyı lider Akhisar'la aynı puanda bitirme fırsatını kaçırdıklarını belirten Beşok şöyle konuştu:

"Yoğun bir maç trafiğinden geliyor olabiliriz ama hiçbir şekilde mazeret kabul etmiyorum. Profesyonel bir iş yapıyorsak hiçbir mazeretin arkasına sığınamayız. Balıkesir gibi bir takım karşında 30 sayı öne geçiyorsan, 3 gün sonra 25 fark yiyemezsin. Yorgunluktan ziyade konsantrasyon eksikliği bu kötü sonucu almamıza neden oldu. Konyaspor çok akıllı oynadı ve dış atışlarımızı riske etti. Biz de şutları sokamayınca 46 sayıda kaldık. Konya mağlubiyetinin canımızı yakıp yakmayacağını ileride göreceğiz.

Bütün bunlara karşın ilk yarıda beklentilerimizin üzerinde başarılı olduğumuzu da söylemeliyim."
Share this Post:

Galeri

Konyaspor Basketbol:71 Bornova Belediyespor:46 Konyaspor Basketbol:71 Bornova Belediyespor:46