Blog Single

Play Off Yolunda Kritik Galibiyet!

Bornova Belediyespor:72 Sigortam.Net:69

TBL 22. haftanın açılış mücadelesinde takımımız,Sigortam.net'i konuk ettiği karşılaşmadan 72-69 galibiyetle ayrıldı.

Maça Medlock-Ata-Young-Mustafa-Ege ilk beşi ile başlayan ekibimiz oyun üstünlüğünü eline aldı.Ancak Yayın gerisinden ritm yakalayan Sigortam.net farkı eriterek öne geçti. Bu dakikalarda farkı da açan rakibimiz karşısında takımımız Mustafa ve Mert Gizir'le tekrar geri geldi ve İlk çeyreği 23-22 Sigortam.net önde bitirdi.

İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Son bölümde yüzdeli dış şutuyla farkı yine açan Sigortam.net çeyreği 47-41 önde noktaladı.

Üçüncü çeyreğe 13-3 ile çok iyi başlayan Bornovamız skoru da 54-53 getirdi. Molaya giden Sigortam.net moladan arka arkaya boş atışlarla döndü. Üçüncü çeyreği 61-57 ile Bornovamız önde kapattı.

Son çeyreğe iki ekip de iyi savunmayla başladı. Rakibini takibi sürdüren Sigortam.net 02.47 dakika kala skoru 65-65 eşitledi. Mert Gizir ve Medlock'la hemen cevap veren Bornovamız 01.30 dakika kala skoru 70-65 getirerek üstünlüğü korumaya devam etti. Arka arkaya iki hücumdan eli boş dönen rakibimiz karşısında Bornovamız çizgiden de 2/2 ile dönerek farkı açmaya devam etti. 35 saniye kala Kerem iki hücumdan elde ettiği kritik sayılarla farkı 3'e çekti. Kalan bölümden çizgiden Wilson'la 0/2 ile dönen Sigortam.net skoru eşitleme şansını kaybetti ve karşılaşmadan Yeşil Beyazlılarımız 72-69 galibiyetle ayrıldı.

Takımımız adına öne çıkanlar ise : Carlos Medlock 22 sayı, Mustafa Erdoğan 14 sayı-7 ribaund, Mert Gizir 11 sayı...


Share this Post:

Galeri

Play Off Yolunda Kritik Galibiyet Play Off Yolunda Kritik Galibiyet Play Off Yolunda Kritik Galibiyet Play Off Yolunda Kritik Galibiyet