Blog Single
Sıla Karakuş Dünya Şampiyonu

12-13 Şubat 2022 tarihlerinde Azerbaycan'da düzenlenen Bakü Trampolin Cimnastik Dünya Kupası'nda (FIG World Cup 2022 AGF Trophy) bireysel ve senkron kategorilerinde ülkemiz adına yarışan kulübümüzün sporcusu Sıla KARAKUŞ 44.140 puanla 1. olarak Trampolin Cimnastik tarihimizin Dünya Kupası'nda ilk ve altın madalyasını kazandı.

Sıla Karakuş Azerbaycan dönüşü Adnan Menderes Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı. Bornova Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İduğ, Ailesi,  Bornova Belediyesporumuz yöneticileri, antrenörlerimiz ve sporcu arkadaşlarının yerini aldığı karşılamada, Türkiye’nin gururu olan milli cimnastikçimiz Buca Metrosu’nun temel atma töreni için İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Sn.Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşturdu. Başkan İduğ, Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’na Sıla Karakuş’un Cimnastiğe 5 yaşında Bornova Belediyespor’da başladığını ve 13 yıldır aynı çatı altında spor yaşamına devam ettiğini anlattı.

Böylesi sporcuların yetişmesi adına verilen desteğin çok değerli olduğunu ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Milli sporcumuzu kutladı, madalyasını taktı ve çiçek verdi. Dünya Şampiyonu sporcumuz ise sürpriz karşılamanın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, Kılıçdaroğlu ve kendisine her zaman destek olan Bornova Belediye Başkanımız Dr.Mustafa İduğ’a teşekkür etti. 
Share this Post:

Galeri

Sıla Karakuş Dünya Şampiyonu Sıla Karakuş Dünya Şampiyonu Sıla Karakuş Dünya Şampiyonu Sıla Karakuş Dünya Şampiyonu Sıla Karakuş Dünya Şampiyonu Sıla Karakuş Dünya Şampiyonu Sıla Karakuş Dünya Şampiyonu